Let akrobatickým letadlem

Strmé stoupání, výkruty, prudké zatáčky, volný pád k zemi, let hlavou dolů a několikanásobné přetížení - to vše zažijete, pokud se jako správný milovník adrenalinu vydáte na let akrobatickým speciálem. Chvíle, kdy nebudete schopni rozeznat, kde je dole a kde nahoře, kdy si budete myslet, že musíte narazit do země a kdy budete přetížením natlačení do sedadla, se stanou nezapomenutelným zážitkem, o kterém budete ještě dlouho vyprávět. 

Akrobatické lety se většinou létají na českém letadle Zlín 142, které používají akrobati i vojenští piloti po celém světě, nebo dvoumístné verzi známého akrobatického letounu Extra. Kromě vás bude na palubě při tomto letu pouze pilot.

Zažijete výkruty a kotrmelce stovky metrů nad zemí

Po příjezdu na letiště s vámi pilot probere akrobatickou sestavu, kterou s vámi poletí, a po krátkém proškolení vzlétnete do oblak. Pilot s vámi nejprve udělá pár ostrých zatáček a poté se pustí do samotné akrobatické sestavy, která bude složena z různých výkrutů, pádů, stoupání, letu hlavou dolů a dalšími akrobatickými prvky. Pilot s vámi bude po celou dobu komunikovat a v případě, že na vás zvolené manévry budou příliš náročně, tak sestavu upraví tak, aby vám lépe vyhovovala. Po uplynutí předem daného času, který se bude zdát jen jako krátká chvilka, přistane zpátky na letišti s úžasným zážitkem a adrenalinem v krvi.

Akrobatický let ocení každý milovník adrenalinu

Let akrobatickým letadlem rozhodně není poklidný vyhlídkový let, kdy se stihnete dívat po krajině a fotit památky. Je to zážitek vhodný pro milovníky adrenalinu, kteří se nebojí extrémních zážitků. Pokud máte takovou povahu vy nebo někdo z vašich blízkých, tak je to ideální způsob, jak strávit několik nezapomenutelných desítek minut. A pokud využijete dárkových poukazů, které většina společností nabízí, tak akrobatickým letem uděláte radost i těm, kteří už téměř všechno zažili.

Akrobatický let je o trochu náročnější na fyzický stav než obyčejný let letadlem a pilot se vás před samotným letem zeptá na vaše zdraví, aby věděl, jestli je pro vás let bezpečný. Stejně tak mohou společnosti požadovat minimální věk (většinou to bývá 15 let) a případný souhlas rodičů.