Let na simulátoru

Chcete si vyzkoušet práci pilota, ale zůstat přitom nohama na zemi? Nebo chcete vyzkoušet přistání na známém či oblíbeném letišti? Zajímá vás, co se děje v kokpitu letadla při vaší cestě na dovolenou? V leteckém simulátoru si můžete na vlastní kůži vyzkoušet práci dopravního pilota. Ostatně i profesionální piloti tráví hodiny výcviku ve stejném nebo velmi podobném simulátoru, v jakém budete i vy.

Rozdíly v ceně? Připlatíte si hlavně za pohyb simulátoru

Před absolvováním letu na simulátoru se dobře informujte, na jakém typu letadla si budete moct simulaci vyzkoušet. Společnosti nabízejí obvykle simulátory dopravních letadel Boeing 737 a Airbus A320 nebo menších letadel Cessna, Piper a dalších.

Velmi podstatným kritériem vašeho výběru by měl být druh simulátoru. Může se jednat o plně pohyblivý simulátor (tzv. full motion), který vám umožní opravdový zážitek z letu včetně "tlačení do zad" a dalších pocitů přetížení, nebo o statický simulátor (tzv. fix-based), na kterém si můžete bez omezení vyzkoušet řízení letadla, ovšem bez doprovodných pohybových vjemů (a zpravidla za nižší cenu).

Jedinečná šance, jak si vyzkoušet řízení dopravního letadla

Let na simulátoru se výborně hodí pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet řízení velkého dopravního letadla. Let na simulátoru může být vhodný i pro držitele pilotních průkazů, kteří si chtějí vyzkoušet nestandardní situace a nacvičit si své reakce. Pokud však nelpíte přímo na řízení dopravního boeingu nebo airbusu, zato byste rádi usedli za knipl skutečného stroje, mohla by vás zajímat akce Pilotem na zkoušku.

S instruktorem do nebezpečí i ven z něj

Celým zážitkem vás provede zkušený instruktor, který vás seznámí s ovládáním letadla a pomůže vám při vašem letu. Možná vletíte do bouřky, selže vám motor, nebo se dostanete do jiné krizové situace, ale na simulátoru víte, že ať už se s problémem vypořádáte jakkoliv, tak na konci můžete odejít s nezapomenutelným zážitkem domů a především "po svých".