Let stíhačkou

Máte rádi rychlost a adrenalin? Toužíte zažít stejné pocity jako stíhací piloti při vzletu na bojové mise? Extrémní rychlost až 750 kilometrů za hodinu, několikanásobné přetížení a výkruty jako při opravdovém boji, to vše při letu stíhačkou zažijete. Proletíte se na jednom ze dvou strojů české výroby, které jsou nejpoužívanějšími vojenskými letadly pro výcvik stíhacích pilotů v mnoha zemích světa – L29 Delfín a L39 Albatros.

Zapomeňte na kochání se krajinou

Let stíhačkou je o něco náročnější než jiné letecké zážitky s menšími letadly nebo větroni, a proto s vámi pilot před začátkem letu projde všechna potřebná bezpečnostní opatření. Poté spolu nasednete do stíhačky a za pár vteřin již budete neuvěřitelnou rychlostí přelétávat republiku. Let trvá většinou 15 minut, ale samozřejmě záleží na vaší dohodě s pilotem a také výdrží - ne každý žaludek dobře snese všechny nástrahy kladných a záporných géček. Stíhačky jsou většinou vybaveny kamerami, takže si můžete pořídit záznam svého letu.

Náročný zážitek pro absolutní milovníky adrenalinu

Vyhlídkový let stíhačkou vám nenabídne klidný výhled na okolní krajinu nebo chvilku tichého plachtění nebem. Pokud si ale chcete zkusit adrenalinový zážitek a cítit se jako hrdina válečných filmů, tak je let stíhačkou tou správnou volbou. Je to také výborný dárek pro vaše blízké, kterým tak můžete splnit jejich nejdivočejší sny.

Vzhledem k větší náročnosti letu stíhačkou může provozovatel takové akce klást o něco větší nároky na vaše zdraví. Není ale potřeba zdravotní prohlídka u lékaře, pouze se obvykle pilot před letem ujistí, že nemáte žádné zdravotní potíže, které by mohly být nebezpečné. Stejně tak je zde obvykle vyžadován minimální věk 15 let, a u dětí do 18 bývá vyžadován souhlas rodiče.

Je také nutné pamatovat na skutečnost, že ve stíhačce je místo pouze pro dva lidi – vás a pilota. Nemůžete se tedy na vyhlídkový let stíhačkou vydat s kamarádem nebo partnerem.