Ceny vyhlídkových letů

Cena za vyhlídkový let se odvíjí od mnoha faktorů, a proto se může stát, že na stránkách společností, které vyhlídkové lety nabízí, nenajdete přesně stanovenou cenu. Určitě tam ale najdete alespoň přibližný odhad, případně jasné podmínky, za jakých se cena letu stanovuje (například pokud se odvíjí od přesného počtu odletěných minut atp.).

Při letu na Ruzyň si připlatíte

Cena, kterou vám různé společnosti nabídnou, bude záležet na čase, který v letadle strávíte, na počtu lidí, kteří poletí, na letišti odletu, zdali poletíte předem připravenou nebo individuální trasu atd. Podle vzrůstající délky letu se odvíjí spotřeba benzínu a cena tak stoupá, ale pokud vás poletí více, o výslednou cenu se naopak podělíte. V ceně je také promítnuta nutnost údržby letadla, čas a práce pilota a dalších pracovníků firmy, administrativní náklady společnosti a další poplatky. Podle letiště vzletu a přistání se budou odvíjet také letištní poplatky. Pokud se rozhodnete pro vyhlídkový let s přistáním na Ruzyni, tak musíte být připraveni, že vyšší cena letu odráží právě vysoké přistávací poplatky na mezinárodním letišti.

Je důležité ujistit se, že cena, která vám bude před letem sdělena, je konečná a nebudou k ní připočítávány žádné další poplatky. Případně se ujistěte, že znáte přesné podmínky, za kterých je možné let prodloužit (dozvíte se pravděpodobně cenu za minutu letu). Můžete totiž ve vzduchu zatoužit vidět ještě další městečko nebo hrad a let se tak na vaši žádost neplánovaně prodlouží třeba o pár minut, pokud to pochopitelně společnost umožňuje. Vždy se dopředu zeptejte, na kolik vás každá další minuta ve vzduchu vyjde, abyste pak nebyli po přistání nepříjemně zaskočeni!

Obvyklé ceny vyhlídkových letů v ČR

Přibližné ceny, za které jsou vyhlídkové lety obvykle nabízeny, můžete srovnat v přehledu níže. Pokud se bude cena letu u vaší vybrané společnosti lišit, tak to nutně neznamená, že se vás daná společnost snaží obrat. Může se jednat o vyhlídkový let, který v sobě obsahuje nějaké další služby – třeba pořízení videozáznamu, možnost letadlo řídit apod. Vždy se zajímejte o to, co vám společnost za dané peníze nabízí.

Vyhlídkový let letadlem 1 osoba 30 minut cca 2 500 Kč
Vyhlídkový let letadlem 3 osoby
(pronájem celého letadla)
30 minut cca 5 000 Kč
Vyhlídkový let vrtulníkem 1 osoba 30 minut cca 6 000 Kč
Vyhlídkový let vrtulníkem 3 osoby
(pronájem celého vrtulníku)
30 minut cca 9 000 Kč
Vyhlídkový let balónem 1 osoba 30 minut cca 1 500 Kč
(dle velikosti balónu)
Vyhlídkový let nad centrem Prahy
(letadlem, z Prahy či okolí)
1 osoba 30 minut cca 3 000 Kč
Vyhlídkový let na Karlštejn
(letadlem, z Prahy či okolí)
1 osoba 30 minut cca 2 500 Kč
Vyhlídkový let nad Sněžku
(letadlem, z Podkrkonoší)
1 osoba 20 minut cca 1 300 Kč
Vyhlídkový let nad Sněžku
(letadlem, z Prahy či okolí)
1 osoba 90 minut cca 8 000 Kč
Vyhlídkový let nad Sněžku
(letadlem, z Podkrkonoší)
3 osoby
(pronájem celého letadla)
20 minut cca 3 500 Kč
Vyhlídkový let nad Sněžku
(letadlem, z Prahy či okolí)
3 osoby
(pronájem celého letadla)
90 minut cca 12 000 Kč
Vyhlídkový let nad Pálavu
(letadlem, z Brna či okolí)
1 osoba 30 minut cca 2 500 Kč
Vyhlídkový let nad Beskydy
(letadlem, z Ostravy či okolí)
1 osoba 30 minut cca 2 500 Kč

Slevové servery aneb jak neušetřit

Zvláštní kapitolou v posledních letech jsou vyhlídkové lety nabízené přes slevové servery. Opět nelze kategoricky říci, že každý zlevněný let je nutně nějaký podvod, ale musíte počítat, že společnost vám nikdy nenabídne takový servis jako zákazníkům, kteří zaplatí plnou cenu. Létání v České republice je finančně náročná záležitost a cena letu reflektuje výši výdajů na samotný let. Čím méně tedy zaplatíte, tím méně obvykle dostanete. Více se o této problematice dočtete v sekci Vyhlídkové lety přes slevové servery.