Vyhlídkový let vrtulníkem

Rotory vrtulníku se pomalu roztáčí, vrtulník začíná stoupat a vy se vznášíte nad krajinou, fotíte, pozorujete vše pod sebou a třeba i přistanete mimo letiště. Let vrtulníkem je jiný než let letadlem a může pro vás být skutečně jedinečným zážitkem. S vrtulníkem si můžete snadněji prohlédnout místa, která vás zajímají, a strávit nad nimi více času.

Vrtulník nad lesem

Ideální volba, pokud chcete fotit či natáčet

Vyhlídkový let vrtulníkem se ve svém průběhu neliší od letu letadlem. Společnosti nabízejí buď předem připravené trasy letů, nebo můžete vybrat individuální nabídku a trasu letu si zvolit sami. Po příjezdu na letiště a setkání s pilotem projdete krátký bezpečnostní briefing a pak vyrazíte do vzduchu. Během letu budete moct fotit a natáčet a právě v tom spatříte největší výhodu vrtulníku. Z vrtulníku v podstatě nemůžete udělat špatný záběr - vždy si totiž můžete říci, odkud a jak by se vám záběr líbil a vrtulník v tom místě může stát třeba pět minut.

Netradiční dárek i pro ostřílené letadlové letce

Největší rozdíl mezi vyhlídkovým letem vrtulníkem a letadlem je ve schopnosti vrtulníku volně se vznášet nad vaším oblíbeným místem. Je tak ideální volbou, pokud chcete hlavně fotit nebo natáčet, ale hodí se pro všechny, kteří se chtějí podívat po krajině z ptačí perspektivy a rádi by přitom vyzkoušeli méně tradiční dopravní prostředek. Další výhodou, kterou vrtulník oproti letadlům má, je možnost přistávat i mimo letiště. Vrtulník může přistávat i na netradičních plochách, jako jsou vhodné louky či heliporty.

Na vyhlídkový let vrtulníkem se může vydat skutečně každý, nebývají zde žádná věková omezení ani zásadní zdravotní limity. Tyto informace si ale vždy ověřte u dané společnosti, u které si let objednáváte. Více o omezeních si můžete přečíst v sekci Komu jsou vyhlídkové lety určeny.