Vyhlídkové lety přes slevové servery

Možná jste hledali dárek k narozeninám a našli jste výhodnou nabídku na některém ze slevových serverů. Slibují v něm 30minutový let za cenu o 50 % nižší, než je normální. Vypadá to jako velmi výhodná nabídka, které je škoda nevyužít. Nejednejte ale unáhleně a nekupujte ihned neprozřetelně něco, co zdaleka nemusí být tak výhodné, jak se zdá. V žádném případě to ale neznamená, že každý let nabízený přes slevové severy je bouda.

Srovnejte slevu s původní nabídkou

Dejte si pozor i na obsah nabídky. Z nabízeného 30minutového letu se může velmi snadno stát let 15minutový a zbylých 15 minut zabere příprava letadla, čekání na vzlet a podobě. Pokud si zaplatíte 30minutový let, pak žádejte skutečně 30 minut letu, nikoliv pobíhání kolem letadla. Čas strávený na zemi, byť třeba už čekáním v letadle, se do proklamovaného času vyhlídkového letu obvykle nezapočítává. Pozorně si tedy pročtěte všechny podmínky slevy, zdali je to takto i uvedeno.

Je důležité podívat se na stránky společnosti, která výhodný vyhlídkový let nabízí, a zkontrolovat si, jestli původní cena na slevovém serveru odpovídá cenám na stránkách. Některé společnosti totiž původní cenu nadsazují, aby se nabídka zdála výhodnější, než skutečně je.

Ušetříte jen na sobě

Nezapomínejte také na svou bezpečnost. Letectví v České republice bylo a bohužel stále je finančně náročnou záležitostí. Každá společnost má své podnikání nastavené jinak, ale věřte, že většinu peněz, které za vás společnost utrží, zase investuje do bezpečné a bezproblémové realizace vašeho vyhlídkového letu. Pokud tedy někdo nabídne takový let s 50% slevou, očekávejte poloviční služby. Ať už půjde o odfláklou přípravu před letem, kratší let než se tváří nebo nedejbože o neudržované letadlo, sleva se musí nutně někde projevit.

Zvažte si sami, jestli je taková úspora skutečnou výhodou. Jistě existuje řada společností, které čas od času slevovou akcí podpoří svůj marketing a reklamu, ale dočkáte se vždy zcela profesionálního přístupu a stoprocentního servisu. To ovšem obvykle zjistíte, až když dorazíte na letiště...